O koženou pohovku je třeba pečovat od samého začátku. Důležité je také její umístění v místnosti. Nikdy by neměla být v blízkosti topení, kamen nebo krbu, minimální vzdálenost je půl metru. proč? Kůže by mohla brzy popraskat, ať už se o ni staráte jakkoli.
Kožená pohovka je klasika, nepodceňujte její údržbu
Pro péči o kožené sedací soupravy je zásadní vysávání a otírání vlhkým hadříkem - alespoň jednou týdně. Dvakrát ročně by měla být kožená pohovka důkladně ošetřena -vyčištěna a naimpregnována. Na trhu existují speciální přípravky, které neobsahují rozpouštědla ani ředidla, ale látky, které kůži zvlhčují, odmašťují a změkčují. nepodceňujte péči - vaše kožená pohovka vám za ni poděkuje a vydrží mnoho let jako nová. Vyhněte se agresivním přípravkům, které kůži vysušují a mohly by způsobit její popraskání, a také přípravkům, které obsahují ředidla nebo rozpouštědla. Ideální je používat přípravky doporučené samotným prodejcem, které pohovku odmastí. Někteří dokonce doporučují vtírat do pohovky pravidelně indulonu - ta prý také zabraňuje praskání.
Co dělat, když se kožené sedadlo zašpiní?
Pokud se vám podaří na sedadlo něco vylít, musíte reagovat rychle, nejlépe dříve, než se tekutina vsákne do materiálu. Jak vyčistit kožené sedadlo? Velkým nepřítelem kožených sedacích souprav jsou propisky a fixy. V prvním případě již existují přípravky, které z kůže odstraní tahy perem, ale fixy jsou stále největší nástrahou. U propisek pomáhají speciální samolepky, které nalepíte na poškozené místo, necháte chvíli působit a poté odstraníte i s inkoustem. U mastných skvrn zaručeně pomůže trocha magnézia, které nanesete na skvrnu, necháte několik hodin působit a poté vysajte.